Dzień Strażaka w Starej Hucie

Dzień Strażaka w Starej Hucie

9 maja 2022

Druhowie z jednostek OSP z terenu gminy Wola Mysłowska  strażackie święto – Św. Floriana i Gminny Dzień Strażaka obchodzili 3 maja, w OSP Stara Huta. Nie bez powodu to właśnie do tej miejscowości, tego dnia, zjechały się delegacje z wszystkich ochotniczych straży. Gospodarze świętowali poświęcenie nowego samochodu.

O nowy samochód ratowniczo – gaśniczy Renault Megane Premium strażacy ze Starej Huty starali się od dawna. Druhowie mieli stare wysłużone auto. W odpowiedzi na ich starania Rada Gminy Wola Mysłowska, na zakup samochodu przyznała dofinansowanie wysokości 200 tys. zł

Zakupiono średnie auto, wyposażone w zbiornik na 3,200 tys. litrów wody.

Strażacy zebrali pieniądze na wyposażenie. Dokupili pompę półszlamową i agregat spalinowy Stihl.

Samochód przyjechał do Starej Huty 1 marca.

Zaplanowane na 3 Maja obchody Gminnego Dnia Strażaka stały się okazją do poświęcenia i przekazania  średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele w Wilczyskach. Już podczas mszy, z ust ks. kanonika Krzysztofa Uścińskiego padły pierwsze słowa uznania za zaangażowanie strażaków.

Prosto z kościoła strażacy udali się do strażnicy OSP Stara Huta.

– Bardzo się cieszę Druhny i Druhowie, że zjednoczyliście się i zrealizowaliście plan, który od kilku lat rodził się w Waszych projektach – podkreślała w swoim przemówieniu Wójt Gminy Wola Mysłowska Kinga Szerszeń.

Wójt przypomniała historię OSP Stara Huta, jednostki z ponad 50 letnią tradycją, która pierwszy samochód bojowy zakupiła prawie 20 lat temu z funduszy zgromadzonych własnymi środkami oraz darowizn.

– Widząc zaangażowanie druhów, ich determinację w pozyskanie nowego samochodu, nie mogłam pozostać obojętna. Na dzisiejszej uroczystości przyjmujemy do grona gminnych samochodów bojowych nowy nabytek:  Renault Premium. Niech dobrze służy Wam Druhowie i pomyślnie wspiera Wasze działania na rzecz bezinteresownej służby dla naszej społeczności.

Samochód, który otrzymała OSP Stara Huta bez wątpienia przyczyni się do zapewnienia w większym stopniu bezpieczeństwa mieszkańcom, a strażakom do bardziej profesjonalnego prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych – mówiła Wójt.

Specjalne podziękowania trafiły do Radnego Gminy Janusza Chmury, który skutecznie przekonał Radę aby przyznała środki na zakup samochodu do OSP Stara Huta a także do wszystkich Radnych, za pozytywne zaakceptowanie Jego wniosku.

Wójt podkreślała, że 3 Maja w gminie to Dzień Strażaka.

– Strażacy – ich praca to więcej niż zawód, to powołanie. Zawsze są gotowi do walki z żywiołem. Na co dzień walczą z pożarami, skutkami nawałnic, potężnych wichur, usuwają skutki wypadków drogowych, a przede wszystkim ratują ludzkie życie. Ratują życie, mienie, środowisko, niosą pomoc w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Dzień Strażaka to dobry moment, żeby podziękować naszym bohaterom – mówiła Wójt.

Samochód dla OSP został poświęcony uroczyście, z całym strażackim ceremoniałem.

Gmina Wola Mysłowska

Adres Wola Mysłowska 57,
21-426 Wola Mysłowska
Telefon (0-25) 754 25 22 (0-25) 754 25 16
Fax (0-25) 754 25 16
Dane NIP: 8252058109 REGON: 711582546
E-mail Sekretariat: [email protected] Sekretarz gminy: [email protected] Wójt gminy: [email protected]

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00 Wtorek : 8:00 - 16:00 Środa : 8:00 - 16:00 Czwartek : 8:00 - 16:00 Piątek : 8:00 - 16:00

Przydatne linki