„Złote gody”

„Złote gody”

27 listopada 2019

Decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej 12 par z terenu gminy Wola Mysłowska zostało odznaczonych medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” . Od 50-ciu już lat dzielą oni wspólnie troski i radości życia dla dobra założonej rodziny i wychowania dzieci na prawych obywateli naszej Ojczyzny. W czwartek 14 listopada w Urzędzie Gminy Wola Mysłowska odbyła się przepiękna uroczystość 50 lecia, czyli Złotych Godów. Medale czekały na 12 małżeństw. Na zaproszenie odpowiedziało 9 z nich.
Na liście medali przyznanych przez Prezydenta RP znaleźli się Państwo:
Bogumiła i Stanisław Białek, Łucja i Jan Czajka, Marianna i Kazimierz Leszko, Krystyna i Zdzisław Mateńko, Alina i Witold Miazio, Lucyna i Jerzy Michalak, Alfreda i Renisław Papiewscy, Stanisława i Stanisław Podołowscy, Irena i Stanisław Rojek, Danuta i Kazimierz Szerszeń, Alina i Jan Władzińscy oraz Barbara i Zbigniew Wójtowicz.

Gości przywitała wójt Kinga Szerszeń, w towarzystwie radnego Krzysztofa Gryczona, pracownika Urzędu Stanu Cywilnego Kingi Redzik i sekretarza gminy Michała Zarzyckiego.

 

Jak podkreśliła wójt: – Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego należy do uroczystości, w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem. Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu wspólnego życia – rozpoczęła i kontynuowała:
– Te wspólne 50 lat to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń. Państwa obecność tu dowodzi, że dochowaliście, wbrew wszelkim przeciwnościom, przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość jest nie tylko braniem ale i dawaniem, budowaniem, nie niszczeniem, zaufaniem, nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku. Przyrzekali Państwo sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, w której wytrwali Państwo przez te wszystkie lata, w czasie których było wiele chwil dobrych i radosnych, ale zapewne nie zabrakło trudnych doświadczeń i zwątpienia. Codziennej troski o dom i chleb, o dobre wykształcenie dzieci, o uczciwość i przyzwoitość w codziennym życiu. Dzisiaj, po kilkudziesięciu latach wspólnego pożycia, mogą Państwo śmiało stwierdzić, że wybrana droga była słuszna, a włożony ogromny wkład pracy i serdeczność uczuć w dobre wychowanie dzieci i dbałość o rodzinę spotyka się z uznaniem – powiedziała.
Wójt pogratulowała przeżytych lat. – Różnie układają się losy ludzi. Wy mieliście to szczęście, że do jubileuszu pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego udało Wam się razem dotrwać. To ogromne szczęście. Państwa obecność tutaj nadaje sensu mej pracy, daje mi wiarę w drugiego człowieka – powiedziała wójt.
Wójt zadbała, by święto było szczególne. Dlatego poprosiła, by małżonkowie powstali spojrzeli sobie w oczy i podziękowali sobie z całych serc. Najpierw mężowie żonom, potem żony mężom. Ta część dostarczyła wszystkim wielu wzruszeń.
Po wręczeniu Prezydenckich Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, małżeństwa odebrały dyplomy przygotowane przez Wójta Gminy i prezenty – pościel.
Wójt gratulowała:
– Z tej tak miłej okazji, jubileuszu Waszego pożycia małżeńskiego składam Wam, Drodzy Jubilaci gratulacje za chlubne przeżycie tak pięknej, wspólnej drogi życia. Za Waszą ofiarną miłość, przykład życia, cierpienia, łzy radości, noce nieprzespane, słowa otuchy, za każdy siwy włosy na Waszej skroni.
Życzę Wam w tym uroczystym dniu wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Życzę aby dalsze lata Waszego dojrzałego życia upłynęły w cieple ognisk domowych i dobrym zdrowiu – życzyła wójt.
Zespół ludowy przy SP Wandowie Dzieci zaśpiewał kilka piosenek, które większość gości znała z młodości.

Wszyscy zostali poczęstowani tortem Wspominali, opowiadali, jak kiedyś brało się ślub. Tych opowieści dzieci z zespołu słuchały z ogromnym zaciekawieniem.
To wszystko sprawiło, że „Złote Gody” w naszej gminie były szczególne.

Gmina Wola Mysłowska

Adres Wola Mysłowska 57,
21-426 Wola Mysłowska
Telefon (0-25) 754 25 22 (0-25) 754 25 16
Fax (0-25) 754 25 16
Dane NIP: 8252058109 REGON: 711582546
E-mail Sekretariat: [email protected] Sekretarz gminy: [email protected] Wójt gminy: [email protected]

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00 Wtorek : 8:00 - 16:00 Środa : 8:00 - 16:00 Czwartek : 8:00 - 16:00 Piątek : 8:00 - 16:00

Przydatne linki