Zalążek dobrze zapowiadającej się współpracy

Zalążek dobrze zapowiadającej się współpracy

24 sierpnia 2023

Na podpisanie listu intencyjnego pochodzący z gminy Wola Mysłowska wójt gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka nie przyjechał sam. Towarzyszyli mu przedstawiciele Urzędu Gminy oraz działający przy Gminnym Ośrodku Kultury SEZAM w Tarnowie Podgórnym Zespół „Lusowiacy”.

Tańcem, śpiewem i obrzędem dożynkowym „Lusowiacy” podbili serca mieszkańców w niedzielę 20 sierpnia, podczas Gminno-Parafialnego Święta Plonów w Dworni. Dzień wcześniej, w sobotę 19 sierpnia, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wola Mysłowska, nastąpiło podpisanie listu intencyjnego, dotyczącego współpracy między gminami.

Współpraca ma dotyczyć szeroko pojętego pola edukacji, kultury i sportu, działalności gospodarczej między sołectwami i stowarzyszeniami. Współpraca będzie obejmować także wymianę pomysłów w zakresie samorządności.

Pamiątką tego wydarzenia będzie nie tylko dożynkowy występ Lusowiaków, list, ale też klon, zasadzony po sesji, przed Urzędem Gminy.

O nawiązaniu współpracy i związanych z nią nadziejach podczas niedzielnych dożynek wójtowie mówili ze sceny.

Tak o swojej gminie mówił wójt gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka:

– Wielkopolska jest pięknym regionem. Mieszkają tam ludzie o dużej tolerancji dla inności i dla nowych. Świadczy o tym to, że po niedługim zamieszkiwaniu powierzono mi mandat najpierw radnego, a później wójta. Wielkopolska jest dumna, że jest częścią wspólnoty europejskiej.

Wójt nie szczędził słów pochwały dla gminy Wola Mysłowska: – Po drodze widziałem bardzo ładne gospodarstwa rolne i nowe, zadbane drogi. Cieszę się na współpracę, to dla mnie bardzo i cenne, by dzielić się tymi dobrymi praktykami, umiejętnościami, doświadczeniami, które każdy z nas w pewnym zakresie posiada, ale jeżeli je połączymy, to każdy z nas osiągnie kolejny sukces i tych sukcesów życzę.

Podpisanie listu wójt gminy Wola Mysłowska Kinga Szerszeń tak skomentowała:

– Cieszymy się, podpisanie listu to dla nas zalążek dobrej współpracy. Jestem przekonana, że będziemy mogli czerpać z wiedzy i podpatrywać naszych  kolegów samorządowców z bardzo rozwiniętego regionu.

Gmina Wola Mysłowska

Adres Wola Mysłowska 57,
21-426 Wola Mysłowska
Telefon (0-25) 754 25 22 (0-25) 754 25 16
Fax (0-25) 754 25 16
Dane NIP: 8252058109 REGON: 711582546
E-mail Sekretariat: [email protected] Sekretarz gminy: [email protected] Wójt gminy: [email protected]

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00 Wtorek : 8:00 - 16:00 Środa : 8:00 - 16:00 Czwartek : 8:00 - 16:00 Piątek : 8:00 - 16:00

Przydatne linki