Szkoła Podstawowa w Mysłowie nagrodzona w konkursie Porcja Pozytywnej Energii

Szkoła Podstawowa w Mysłowie nagrodzona w konkursie Porcja Pozytywnej Energii

22 maja 2014

Szkoła Podstawowa przy Zespole Oświatowym im. Ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Porcja Pozytywnej Energii w kategorii „Komiks”. Uczniowie walczyli z konkurentami z całej Polski. Nagroda w postaci konsoli została wręczona zwycięzcom w czwartek, 22 maja.

Porcja Pozytywnej Energii to program skierowany do szkół podstawowych. Jego celem jest promocja zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia poprzez działania profilaktyczne ograniczające nadwagę i otyłość wśród uczniów.

Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów pracy na jeden z wybranych tematów: „Nawyki żywieniowe i zachowania konsumenckie”, „Aktywność fizyczna i zdrowie lub Ochrona środowiska
i dzia
ł
ania proekologiczne. Szkoły przeprowadzały lekcje w oparciu o przygotowane przez organizatora scenariusze lekcji dla klas 1-3 i 4-6. Następnym etapem konkursu były zgłoszenia konkursowe, które mogły być przesyłane w kategoriach: plakat informacyjny, komiks o tematyce społecznej, film o tematyce społecznej, wydarzenie społeczne lub wydarzenia typu Land Art.

Bardzo się cieszymy z tak dużego zainteresowania pierwszą edycją programu Porcja Pozytywnej Energii oraz towarzyszącego mu konkursu. Otrzymaliśmy prace od uczniów z całej Polski, co ma dla nas ogromne znaczenie, gdyż świadczy o zaangażowaniu młodzieży i ich opiekunów w każdym regionie naszego kraju. Największą popularnością, jeśli mowa o kategoriach konkursowych, cieszył się plakat, a w dalszej kolejności: wydarzenie społeczne, film, komiks oraz wydarzenie typu Land Art. Mamy nadzieję, że uczniowie wykorzystają w praktyce przekazaną im w ramach programu wiedzę,
a razem z rodzicami oraz nauczycielami promować będą zdrowy styl życia i dobrą energią będą dzielić się z innymi. –
podsumowuje Renata Łuczyńska-Bogusz z Crispy Natural, organizatora programu Porcja Pozytywnej Energii.

Jesienią rusza kolejna edycja programu, której podobnie jak podczas pierwszej edycji – towarzyszyć będzie konkurs.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie internetowej oraz fan page’u Porcja Pozytywnej Energii.

Gmina Wola Mysłowska

Adres Wola Mysłowska 57,
21-426 Wola Mysłowska
Telefon (0-25) 754 25 22 (0-25) 754 25 16
Fax (0-25) 754 25 16
Dane NIP: 8252058109 REGON: 711582546
E-mail Sekretariat: [email protected] Sekretarz gminy: [email protected] Wójt gminy: [email protected]

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00 Wtorek : 8:00 - 16:00 Środa : 8:00 - 16:00 Czwartek : 8:00 - 16:00 Piątek : 8:00 - 16:00

Przydatne linki