O wynikach egzaminów i stanie szkół

O wynikach egzaminów i stanie szkół

8 września 2019

O wynikach egzaminów ósmoklasistów i remontach przeprowadzonych podczas wakacji w szkołach gminy Wola Mysłowska mówiono „w przeddzień” zakończenia wakacji i rozpoczęcia nowego roku szkolnego, podczas sesji Rady Gminy.
Na ukończeniu jest rozbudowa szkoły podstawowej w Wandowie, dzieci rozpoczęły naukę. Zakończenie prac było planowane na 5 września, ale roboty zostały zakończone tak, aby już pierwszego dnia zajęć lekcyjnych, szkoła mogła funkcjonować.
Warunki bardzo się poprawiły. Nowe pomieszczenia odczuwalnie poprawią funkcjonowanie szkoły.
Dyrektor SP w Wandowie Joanna Pietrzak dziękowała za ten remont radnym, podczas sesji Rady Gminy 30 sierpnia.
– Nareszcie nasi uczniowie będą uczyć się w warunkach z XXI w, w szkole z prawdziwego zdarzenia. Będzie szatnia, sala informatyczna, biblioteka – wyliczała dyrektor Joanna Pietrzak.
Dyrektor mówiła też o wynikach egzaminów ósmoklasistów. Z języka polskiego ten wynik to 53 proc. , z matematyki 50 proc., z języka angielskiego – 43 proc.
Podczas sesji wójt gminy Wola Mysłowska Kinga Szerszeń wręczyła akt powołania dyrektor Joannie Pietrzak, na okres od 1 września 2019, na kolejne 5 lat. Powołanie było wynikiem konkursu, który wygrała dotychczasowa dyrektor.
O wynikach egzaminu mówił też dyrektor SP w Lisikierzu Grzegorz Pacek. W Lisikierzu średnia z języka polskiego to 62 proc. (tzw. średni stanin). Wynik z matematyki to 45 proc. a z języka angielskiego – 49,38.
Przed wakacjami szkoła przeszła malowanie trzech pomieszczeń w szatni, poprawiono stan rynien. plac zabaw. Pojawiły się nowe szafki do pracowni języka polskiego. Sala audiowizualna wzbogaciła się o telewizor i komputer.
Mysłów – o przygotowaniu szkoły do nowego roku szkolnego i wynikach egzaminu mówiła dyrektor Renata Pacek.
W ciągu wakacji szkoła przeszła wymianę i naprawę lamp. Ta wymiana jest prowadzona sukcesywnie. Zakończyła się przebudowa sieci hydrantów, przegląd gaśnic i instalacji wodnokanalizacyjnej. Sprawdzono stan techniczny przewodów kominowych.
– Po 20 latach mamy pokój nauczycielski. Przez 20 lat, ponad 30 osób mieściło się w pokoju 5,5 m na 1,5 m. Jedną sale lekcyjną mogliśmy przeznaczyć na pokój i jest użytkowany – powiedziała Renata Pacek.
Jak uczniom z Mysłowa poszło na egzaminie?
Język polski i matematyka dały wynik poniżej średniej. Wynik z języka angielskiego był niski.
O wiele lepsze wyniki dał egzamin gimnazjalny. W Mysłowie było jedyne gimnazjum w gminie.
Gimnazjaliści osiągnęli bardzo wysokie wyniki, z języka polskiego, historii, WOS, matematyki i przedmiotów przyrodniczych maja pierwsze miejsce w powiecie. Z języków angielskiego i rosyjskiego – drugie.

Hanna Skwarek przedstawiła sytuację w Jarczewie i wyniki egzaminu – język polski – 58 proc., z angielskiego – 38 proc. , z matematyki – 62 proc.
Jeszcze podczas ferii zimowych w szkole zostały wymienione drzwi, odnowiono korytarze, doposażono pracownie komputerowe w 10 komputerów.
Podczas mijających wakacji zostały pomalowane wszystkie pomieszczenia na piętrze: klasy, hol, łazienki, klatka schodowa. Przeniesiono bibliotekę szkolną, plac zabaw jest teraz w innym miejscu. Szkoła na nowe boisko do piki nożnej.

Gmina Wola Mysłowska

Adres Wola Mysłowska 57,
21-426 Wola Mysłowska
Telefon (0-25) 754 25 22 (0-25) 754 25 16
Fax (0-25) 754 25 16
Dane NIP: 8252058109 REGON: 711582546
E-mail Sekretariat: [email protected] Sekretarz gminy: [email protected] Wójt gminy: [email protected]

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00 Wtorek : 8:00 - 16:00 Środa : 8:00 - 16:00 Czwartek : 8:00 - 16:00 Piątek : 8:00 - 16:00

Przydatne linki