Koncert, kiermasz i wyjazdy na basen

Koncert, kiermasz i wyjazdy na basen

17 stycznia 2019

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wola Mysłowska zorganizowało kiermasz przedświąteczny, w niedzielę 20 stycznia planuje Koncert Kolędowy i już zapowiada kolejne atrakcje. Działacze chcą aktywować miejscową społeczność. Zapraszają do wyjazdów na basen. Będą nadal składać wnioski o dotacje zewnętrzne i zarabiać na wkład własny, by zdobywane dotacje mogły być wykorzystane.

Pierwszy kiermasz
Integracji i zbiórce pieniędzy na realizacje kolejnych projektów służył pierwszy Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wola Mysłowska. W jego przygotowanie zaangażowało się dwadzieścia osób. Członkinie Stowarzyszenia przygotowały świąteczne przepiękne, misternie zrobione stroiki, choineczki i ozdoby choinkowe wykonane w technice decoupage. Upiekły pierniczki i ciasta świąteczne. Sprzedawały je po dwóch niedzielnych mszach w Kościele pw. św. Antoniego w Wandowie.

– Wszystko rozeszło się nam w mgnieniu oka. Po drugiej mszy prawie nie było czego sprzedawać. Byłyśmy zachwycone powodzeniem naszej akcji. To budujące. Nadal chcemy integrować i łączyć naszą społeczność. Widzimy, że takie akcje mają sens w przyszłości i już myślmy o kolejnych – mówi prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Wola Mysłowska Joanna Pietrzak.

Pieniądze uzyskane z kiermaszowej sprzedaży zostaną wykorzystane na działalność kulturalną i kolejne projekty.

Wyjazdy na basen dla pań

Jeden z pomysłów przygotowanych przez Stowarzyszenie lada dzień będzie realizowany. Chodzi o projekt poświęcony kobietom i zachęcający je do dbałości o kondycję. Wniosek o jego dofinansowanie Stowarzyszenie złożyło do do Inkubatora Kreatywności Społecznej Działaj Lokalnie z siedzibą w Stoczku Łukowskim. Dostało fundusze. Dzięki temu jeszcze w styczniu br. panie z gminy zaczną wyjeżdżać na basen. Osoby chętne mogą się zgłaszać (kontakt – tel. 512084736).
W przygotowaniu jest projekt, który zapewni dofinasowanie organizacji kolonii letnich dla dzieci.

Zapraszają na koncert

To nie wszystko. Już w najbliższą niedzielę 20 stycznia Stowarzyszenie zaprasza do Kościoła w Wandowie do wspólnego kolędowania.
Wystąpią dzieci z miejscowego zespołu. Będą ubrane w stroje, które udało się kupić dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w ubiegłym roku dofinansowaniu z Lokalnej Grupy Działania. Zaproszenie do udziału w koncercie trafiło też do Kół Gospodyń Wiejskich.

Gmina Wola Mysłowska

Adres Wola Mysłowska 57,
21-426 Wola Mysłowska
Telefon (0-25) 754 25 22 (0-25) 754 25 16
Fax (0-25) 754 25 16
Dane NIP: 8252058109 REGON: 711582546
E-mail Sekretariat: [email protected] Sekretarz gminy: [email protected] Wójt gminy: [email protected]

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00 Wtorek : 8:00 - 16:00 Środa : 8:00 - 16:00 Czwartek : 8:00 - 16:00 Piątek : 8:00 - 16:00

Przydatne linki