10 medali

10 medali

22 czerwca 2023

Dziesięć małżeństw, które na ślubnym kobiercu stanęły w 1972 roku, doczekało się prezydenckich Medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Na wniosek Wójt Gminy Wola Mysłowska Kingi Szerszeń, Prezydent RP Andrzej Duda uhonorował je zaszczytnymi medalami.

W roku 2023 Medale przyznano Państwu:
1. Teresie i Januszowi Czajkom;
2. Teresie i Marianowi Czajkom;
3. Wiesławie i Janowi Grzybowskim;
4. Janinie i Janowi Jakubcom;
5. Marii i Andrzejowi Pieniakom;
6. Scholastyce i Janowi Pieniakom;
7. Mariannie i Janowi Rogowskim;
8. Elżbiecie i Zdzisławowi Sikorskim
9. Elizie i Mirosławowi Twardziakom
10. Lucji i Stanisławowi Wróblom.

Uroczystość wręczenia medali odbyła się 16 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy. Ze względów zdrowotnych, przybyły 4 pary.
Gospodarzem uroczystości była Wójt Kinga Szerszeń.
Pai Wójt przywitała szacownych gości słowami:

Kiedy dwoje ludzi przeżywa 50 rocznicę ślubu, staje się to jedną z bardziej podniosłych oraz wzruszających uroczystości w życiu. Złote Gody uświadamiają nam, że dwoje kochających, wspierających i szanujących się ludzi wytrwało w swojej miłości, jaką pielęgnowali i o jaką troszczyli się przez pół wieku – mówiła.

W swoim wystąpieniu Wójt nawiązała do znaczenia jubileuszy i uczuć, jakie im towarzyszą:

Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego należy do uroczystości, w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem. Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu wspólnego życia. Te wspólne 50 lat, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń. Państwa obecność tu dowodzi, że dochowaliście, wbrew wszelkim przeciwnościom, przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość jest nie tylko braniem ale i dawaniem, budowaniem, nie niszczeniem, zaufaniem, nigdy zawodzeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku.
Przyrzekali Państwo sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, w której wytrwali Państwo przez te wszystkie lata, w czasie których było wiele chwil dobrych i radosnych, ale zapewne nie brakowało trudnych doświadczeń i zwątpienia, codziennej troski o dom i chleb, o dobre wykształcenie dzieci, o uczciwość i przyzwoitość w codziennym życiu. Dzisiaj, po kilkudziesięciu latach wspólnego pożycia, mogą Państwo śmiało stwierdzić, że wybrana droga była słuszna, a włożony ogromny wkład pracy i serdeczność uczuć w dobre wychowanie dzieci i dbałość o rodzinę spotyka się z uznaniem.

Wójt gratulowała wszystkim:

Z tej tak miłej okazji jubileuszu Waszego pożycia małżeńskiego składam Wam, Drodzy Jubilaci gratulację za chlubne przeżycie tak pięknej, wspólnej drogi życia. Za Waszą ofiarną miłość, przykład życia, cierpienia, łzy radości, nieprzespane noce, słowa otuchy, za każdy siwy włos na Waszej skroni.

Po uroczystej dekoracji medalami, poprosiła Jubilatów o złożenie sobie wzajemnych podziękowań. Goście podawali sobie dłonie, patrzyli w oczy i powtarzali słowa podziękowań:
Poza Medalami, Jubilaci dostali okolicznościowe dyplomy i prezenty ufundowane przez Wójta Gminy Wola Mysłowska.
Po złożeniu życzeń, Wójt zaprosiła Jubilatów na wspólny poczęstunek, lampkę szampana, tort, a także do pamiątkowego zdjęcia.

Gmina Wola Mysłowska

Adres Wola Mysłowska 57,
21-426 Wola Mysłowska
Telefon (0-25) 754 25 22 (0-25) 754 25 16
Fax (0-25) 754 25 16
Dane NIP: 8252058109 REGON: 711582546
E-mail Sekretariat: [email protected] Sekretarz gminy: [email protected] Wójt gminy: [email protected]

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00 Wtorek : 8:00 - 16:00 Środa : 8:00 - 16:00 Czwartek : 8:00 - 16:00 Piątek : 8:00 - 16:00

Przydatne linki